Nemlendirici El Bakım Kremi

Nemlendirici El Bakım Kremi

El bakımı görselliğinizin yanı sıra; sürekli bakteri ve kirlere maruz kaldığı için sadece yıkamakla onların hijyenini sağlayabiliriz. Kötü hava koşulları dahil tüm olumsuz etkiler hatta sık yıkamak ellerimiz yıpratır ve kendi sahip olduğu yağı kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle kendiniz için yapabileceğiniz en kolay yöntemle ellerinizi nemlendirirken, uçucu yağlar ile her an aromaterapinin rahatlatıcı etkisinden faydalanabileceksiniz.

Sanki lavanta bahçesinde dolaşır gibi hissettirecek ellerinizi pamuk gibi yumuşacık yaparak nemlendirecektir.

El kremi Tarifi;

  • 24 damla Lavanta Uçucu Yağı
  • 1 yemek kaşığı katı formda Hindistan cevizi yağı
  • 1 çorba kaşığı katı formda Shea butter Yağı
  • 50ml Cam Kavanoz

Hazırlanışı; Shea butter ve hindistancevizi yağını benmari usulü eritip karıştırın. Biraz soğuduk tan sonra Lavanta Uçucu yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı kavanoza dökün ve kullanmadan önce sertleşene kadar soğumaya bırakın. Hazırlamış olduğunuz el kremi içerisine kokusundan hoşlandığını başka uçucu yağlardan ekleyebilir. Kendi karışımınızı oluşturabilirsiniz.

Kullanımı; Az miktarda krem ​​alın ve ellerinize ve tırnak etlerinize sürün. Kremin içine mikrop girmesini önlemek için temiz bir spatula kullanmanızı önerebiliriz.

Krem kullanılmadığında kapağı kapalı tutun ve kremi güneşten / ısıdan uzak, serin bir yerde saklayın. Bu koşulları sağlayabilirseniz 6 ay kadar kullanabilirsiniz.

Kavanozu aktif olarak kullanmıyorsanız, taze tutmak için buzdolabında saklayabilirsiniz bu kremin ömrünü daha da uzatacaktır.

RELATED ARTICLES

yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir.

Lütfen yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini unutmayınız.